ROLEX, Oyster Perpetual Datejust, armbandsur, 36 mm

Stål, mekaniskt urverk (automatisk), plexiglas, blå urtavla, Jubileelänk (original), datum, ca 1977

Ref 1603 Serie nr 5262439 Boett nr 1601 Cal 1570 Verk nr D990464 Länk ref 62510 H

Åldersrelaterat slitage. Repor, framförallt på glas. Gravyr "GERT 50 år". Torkad packning. Ingen servicehistorik föreligger varför funktion ej garanteras och en genomgång rekommenderas. Fungerar vid enklare test.

Utropspris
25 000 SEK