TIMO SARPANEVA, FLASKOR, 3 st, samt SNAPSGLAS, 8 st, Iittala, 1960-tal.
Blått glas. Snapsglas i-106, 3 cl. Flaska 2504, signerad TS, höjd 22,5 cm. Andra flaskornas höjd 24,5, signerad TS, och 18,5 cm.
Ett glass med kantnagg. Osignerad flaska med något konvex botten.