BOK, Die Kunst des Radieren's ein handbuch von Hermann Struck, 1920.
Paul Cassirer, Berlin. Med 5 etsningar/litografi av Max Liebermann, Herman Struck, Paul Baum, Max Slevogt och Hans Meid. Guldpräglat omslag. Ca 23,5 x 19 cm.
Slitage. Saknar torrnålsgravyren av Edvard Munch.