LISA LARSON, vaser samt skålar, 9 delar, stengods, "Thalia" för Gustavsberg, i produktion 1960-69.
Sju vaser samt två skålar. Dekor i relief mot senapsfärgad fond. Märkta "Gustavsberg" i godset. Vasers höjd 8,5 - 25,5 cm. Skålars diameter 11 - 14,5 cm samt höjd 3 - 6,5 cm.
Smärre slitage. En med nagg vid mynning. En med fläck / ojämnhet i glasyr.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.