Guld 18K, Mekaniskt urverk (manuell), plexiglas, flexlänk i guld/stål ej original, vikt exkl länk 15 gram, ca 1954.
Cal 252, serienr 14954617, boettnr 104107/2655.SC
Åldersrelaterat slitage med bland annat repor. Ingen servicehistorik föreligger och funktion kan därav ej garanteras.