En kanna med figurer (höjd: 15 cm), en vas (höjd: 12 cm), en skål (diameter: 13 cm) samt en vas (höjd: 7 cm) med tillhörande fat i celadonglasyr.
Åldersrelaterat slitage. Nötta kanter. Fotringsnagg. Lagning i vas med fat. Krackelyr. Färg- och glasyrbortfall.