NANNY STILL, troligen. VAS, glas, Riihimäen Lasi, 1960-talets slut.
Formblåst, grönt glas. Bredd 30 cm, djup 15 cm, höjd 32 cm.
Smärre slitage.
Ur samling av anställd vid Riihimäki Glasbruk.
Sannolikt ämnad som utställningsobjekt.