HANS-AGNE JAKOBSSON, ljusstakar 3 st Markaryd 1900-talets senare del
Två st L 24/30, fot av mässing med kupa av glas, höjd 30 cm.
En L 102/27, fot av mässing, kupa av glas, höjd 27 cm
Åldersrelaterat slitage. Repor. Kupor till de mindre ljusstakarna ej original. Märken. Fläckar.