7 st skålfat, diameter 15,5 cm. 2 st med hårsprickor.
8 st tallrikar, diameter 21 cm. 1 st med nagg/avslag.
2 st serveringsskålar, diameter 11-14 cm. Höjd 5-7 cm.
1 st serveringsskål, diameter 23 cm.
2 st avlånga serveringsfat, längd 28-34 cm.
2 st ovala serveringsfat, längd 27 cm.
Åldersrelaterat slitage. Färgbortfall. Nagg.