Total vikt 91 g. Längd ca collier, armband och örhängen: 44 cm, 19 cm, 18 cm och 2,5 cm. Armband och collier går att koppla ihop. Ett armband med mindre stavar. Stämplade Guld och silversmedjan, Sven Börje i Lund. Örhängen ej stämplade.
Åldersrelaterat slitage. Slitage. Repor. Anlupen.