SMYCKESET silver, stavlänk och stavar; collier, 2 armband samt ett par örhängen, Lund 1955 och 1957

Total vikt 91 g. Längd ca collier, armband och örhängen: 44 cm, 19 cm, 18 cm och 2,5 cm. Armband och collier går att koppla ihop. Ett armband med mindre stavar. Stämplade Guld och silversmedjan, Sven Börje i Lund. Örhängen ej stämplade.

Åldersrelaterat slitage. Slitage. Repor. Anlupen.

Utropspris
4 000 SEK