RAIJA UOSIKKINEN, DEKORATIONSFAT, keramik, signerad Arabia R Uosikkinen -71.
Dekor av blommor i vas mot vit fond. Diameter 36 cm. Med upphängningsmekanism.
Smärre slitage.