ERIK WÖRTZ, skrivbord, "Exklusiv", IKEA, 1900-talets andra hälft. CITES-intyg.

Fanerat med palisander. Lådor, utdragbar skiva samt hyllor. Längd 150 cm, bredd 78 cm, höjd 73 cm. Nyckel finns.

Slitage, ställvis hårdare. Faneret rest sig ställvis. Delvis blekt. Lagning.

Utropspris
4 000 SEK
Om Cites