Fanerat med palisander. Lådor, utdragbar skiva samt hyllor. Längd 150 cm, bredd 78 cm, höjd 73 cm. Nyckel finns.
Slitage, ställvis hårdare. Faneret rest sig ställvis. Delvis blekt. Lagning.
CITES-intyg medföljer
Läs mer om CITES-bestämmelser här