CARL FAGERLUND, plafonder 2 st Orrefors 1900-talets senare del
För fyra ljuspunkter vardera, stomme av mässing, skärm av gjutet glas, diameter 35, höjd ca 25 cm vardera
Åldersrelaterat slitage. Anlupen. Nagg. Ej funktionstestad. Delvis senare muttrar