Stomme av mässing. 44 munblåsta glaskroppar. Fyra ljuspunkter. Modellnummer 5576. Etikettmärkt. Diameter ca 55 cm. Höjd ca 35 cm.
Smärre slitage. Ej funktionstestad. Nagg.