KARIN BJÖRQUIST, teservisdelar, 24 st, flintogds, "Tea röd", Gustavsberg, 1900-talets tredje kvartal.
Tolv koppar med fat samt tolv assietter. Kopparnas höjd ca 6 cm, assietternas diameter 20 cm.
Bruksslitage. En kopp med mindre nagg.
Inger Persson