Fanerat med teak. Två skåpsdelar med invändig hyllinredning. Nedtill fyra lådor. Längd 180 cm, bredd 42 cm, höjd 102 cm. Nyckel finns.
Bruksslitage. Fläckar. Hål i bakstycket. Smärre fanerskador i bakkant.