ALF SVENSSON, sideboard, ett par, Bjästad Snickerifabrik, 1960-tal.
Fanerade med teak. Två skjutbara dörrar klädda med rotting, bakomliggande hyllplan. Bredd 120, djup 45, höjd 73 cm. Nyckel finns.
Slitage. Repor. Märken.