PHILIP ARCTANDER, tillskriven, fåtölj, "Clam Chair"/"Muslinge", 1940/50-tal.

Ben och armlän i björk. Stoppad rygg och sits. Höjd ca 73, sitthöjd 38 cm.

Konditionsrapport

Märken. Slitage.

Placering
Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - T4

Kontakta kundservice

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Kontakta ansvarig katalogiserare

Johanna Graflund

Johanna Graflund

johanna.graflund@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Se vad det kostar att få det levererat hem till dig. Frågor? Klicka här.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutades:
    CEST

    Utropspris: 20 000 SEK

    Slutpris

    75 000
    7 259 EUR
    8 554 USD

    Budhistorik (38 bud)
    12A15 okt 15:5575000SEK
    1315 okt 15:5573000SEK
    12A15 okt 15:5566000SEK
    Acceptpris på 16 000 SEK uppnåddes