ANNA EHRNER, taklampa,"Anna", Ateljé Lyktan, 1900-talets andra hälft.
Kromad stomme. Klädd med ljust tyg. Diameter 62, höjd 50 cm.
Ej funktionstestad. Smärre slitage.