KERSTIN HÖRLIN-HOLMQUIST, soffa, "Paradiset", ur NK:s Trivia-serie, 1900-talets andra hälft.
Ben av betsad bok. Klädd med grå textil. Sitthöjd 48. Bredd 141. Djup 67. Höjd 80 cm.
Smärre slitage. Repor. Märken. Två knappar saknas.