Guld/stål, mekaniskt verk (automatisk), safirglas, datum, diamantindex, svart urtavla, original Jubilee länk (aug 1989), refnr 62523D.18, viklås, ca 1990
cal 2135 verknr 159408 boettnr 69000A refnr 69173 serienr E843044
Åldersrelaterat slitage. Lättare repor och stötmärken. Fungerar vid enklare test. Enligt uppgift servad aug 2007. Funktion garanteras ej.