Design
1100220

Gunvor Olin-Grönqvist

(Finland, 1928-2005)
Gunvor Olin-Grönqvist
(Finland, 1928-2005)

GUNVOR OLIN-GRÖNQVIST, KERAMIKFÖREMÅL, 4 st, signerade, GOG Arabia, 1960-tal.

Två muggar, 'Haarikka', höjd 12-16 cm. Skål, diameter 18 cm. Skärbräde, längd 30 cm.

Ställvis slitage. Spricka i mindre muggen.

Utropspris
150 EUR