Mahognybetsad. Stolar med fast stoppad sits och rygg. Sitthöjd 47 cm. Bord med två iläggsskivor: längd 146+45+45=236 cm, bredd 80 cm, höjd 74 cm..
Senare bets. Slitage. Märken. Smärre fanerskador.