LOCKURNA, majolika, Rörstrand, omkring 1900.

Polykrom dekor av blommor. Hänklar. Märkt Rörstrand GM. Höjd 63, diameter ca 23 cm.

Smärre slitage. Lagning. Skador. Krackelyr invändigt. Glasyrmistor.

Utropspris
2 500 SEK