VÄVNAD, "Rabatten", rölakan, 99,5 x 59,5 cm, signerad AB MMF

(AB Märta Måås-Fjetterström). Komponerad 1926. Tillverkad efter 1941.

Något slitage, smärre fläckar och skador.

Små Vävnader från Märta Måås-Fjetterström, färgplansch 6.

Utropspris
4 000 SEK