JOSEF EKBERG, skål samt fat, flintgods, Gustavsberg. 1900-talets början.
Lysterglasyr, skål diameter 22, höjd 11. Fat diameter 25 cm.
Smärre slitage. Spricka.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10