GUNNEL NYMAN, skål och vas, , glas, signerade, skålen daterad 1948.
Färgat glas med musch / spikoptik. Höjd ca 9,5 - 10 cm. Signerade med syrapenna. Ställvis svaga.
Smärre slitage. Signaturer ställvis svaga.