PARTI PORSLIN, 2 delar, Kina, 1800-tal.

En vas med växtdekor, höjd ca 24 cm.
Ett fat med figurscen, blomsterdekor, fjärilar och fiskar, längd 24 cm.

Åldersrelaterat slitage. Vas med delvis färgbortfall och lagning, tillverkningsdefekter.
Tallrik med smärre nagg och bruksslitage.

Utropspris
2 000 SEK