Dekorerad med trädgårdsmotiv, blommor och frukt. 2 st, uppläggningsfat, diameter ca 36 cm. 2 st, tallrikar, diameter ca 25 cm.
Åldersrelaterat bruksslitage. Tillverkningsdefekter, krackelyr. Kantnagg och avslag.