YKI NUMMI, taklampa, "The Sky Flyer/Lokki", Finland, 1960/70-tal.
Vit plast samt kedjor i metall. Diameter 50 cm, höjd med kedjor 57 cm.
Smärre slitage. Ej funktionstestad.