BESTICKSERVIS, 184 delar, silver, "Dronning", Georg Jensen,

Tolv matgafflar, Tolv matknivar med blad i rostfritt stål, Tolv matskedar, Tolv assiettgafflar, Tolv bordsknivar med blad i rostfritt stål, Tolv bordsskedar, Tolv fiskgafflar, Tolv fiskknivar, Tolv sillgafflar, Tolv efterrättsgafflar, Tolv efterrättsknivar, Tolv efterrättsskedar, Tolv kaffeskedar, Tolv moccaskedar, sex smörknivar, en potatissked, en såssked, en fiskkniv, en tårtspade, en tårtgaffel, ett par salladsbestick, två grytskedar, en stekgaffel, ett saltkar med emaljerad insida, Vikt tot ca 7000 gram

Åldersrelaterat slitage. Ställvis anlupen. Repor.

Utropspris
70 000 SEK