Dekor i underglasyrblå samt imari. Skål med lock (höjd 9 cm), två koppar med fat (höjd ca 6 cm), två koppar (höjd 6 cm), två mindre fat (diameter 10-11 cm), skålfat (längd 25 cm), gallerfat (längd 24 cm) samt fat (längd 26 cm).
Slitage. Nagg. Sprickor. Nagg. Retuscher. Lagningar.