MATGRUPP, 10 delar, rokokostil. 1900-talets senare del.

Matbord med fyra iläggsskivor á 50 cm. Bordels längd (124+50+50+50+50) 324, bredd 124, höjd 74 cm. Stolarnas sitthöjd 45, bredd 47, djup 48, höjd 89 cm. Sideboard med skåpdörrar med bakomliggande hyll- och lådförvaring. Bredd 179, djup 50, höjd 85 cm. Nyckel finns.

Smärre slitage. Färgbortfall.

Utropspris
6 000 SEK