GOLVLAMPA, Lyktan, 1900-talets fjärde kvartal.

Bas av sten. Skaft och armar av kromad metall. Fem justerbara ljuspunkter. Etikettmärkt "Lyktan". Höjd 200 cm.

Bruksslitage. Märken. Ej funktionstestad. Rostangrepp.

Utropspris
2 000 SEK