JACOB ÄNGMAN, bestickservis, 116 delar, silver, "Rosenholm", GAB Stockholm och Eskilstuna, 1900-talets andra hälft.
4 matskedar 20 cm
4 matgafflar 19,6 cm
18 bordsskedar 18,2 cm
21 bordsgafflar 17,7 cm
18 bordsknivar 20 cm
5 assiettgafflar 12,3 cm
21 kaffeskedar 12 cm
18 moccaskedar 11 cm
1 bordskniv med kort blad 20 cm
2 såsslevar 18 cm
2 serveringsskedar 21 cm
1 tårtspade 21 cm
1 serveringsgaffel 14 cm
Vikt 4125 gram.
Smärre slitage.