TESERVIS, 11 delar, porslin, Bing & Gröndahl, Danmark, 1900-talets andra hälft.
Bestående av;
5 koppar med 6 fat, modellnr 486 (några äldre märkta 111),
6 assietter, modellnr 616.
Bruksslitage. Repor.