GLASSERVIS, 71 delar, Lindshammar, Gösta Sigvard, en del etikettmärkt

Skål Ø18, skål på fot Ø17, tre uppläggningsfat 32-37 cm, två små fat Ø13, åtta champagne glas Ø9,5, åtta starkvinsglas Ø4,5, åtta shotsglas Ø5, sex selterglas Ø7, åtta vinglas Ø7,5, sex ölglas Ø7, fyra djupa tallrikar Ø18, åtta mellanstora tallrikar Ø20, åtta mattallrikar Ø27 cm

Åldersrelaterat slitage. Repor. Nagg på två shotsglas och skål på fot. Tillverkningsdefekter.

Utropspris
2 500 SEK