GULDSMEDSAKTIEBOLAGET (GAB), ljusstakar, ett par, brons, Stockholm 1930-tal, modell 204.

Närmast kvadratiska med kälade hörn, på tassfötter, stämplade GAB BRONS 204. 7 x 7 cm, höjd 5,3 cm.

Smärre slitage.

Utropspris
1 500 SEK