Dekor i underglasyrblått av pagoder, trädgårdar och bladverk.
7 st, tallrikar, 1 djup. Ø 22-26,5 cm.
1 st, fat Ø 34 cm.
Åldersrelaterat slitage. Kantnagg och avslag, sprickor. En tallrik restaurerad/kompletterad.