Dekor i famille rosefärger med växtmotiv.
9 st, tallrikar varav 2 st, djupa. Diameter ca 23- 23,5 cm.
Åldersrelaterat slitage. Fotringsnagg och kantnagg. Skador och mindre repor. Ställvis färgbortfall.