GOLVLAMPA, Cottex Sweden, 1900-talets andra hälft.

Stomme av metall. Fem ljusarmar i olika nivåer, delvis ställbara. Rundad fot av marmor. Etikettmärkt. Höjd ca 220 cm.

Ej funktionstestad. Slitage och märken. Skruv på baksida något utstickande.

Utropspris
2 000 SEK