ROYAL COPENHAGEN, kaffeservis, 26 delar, porslin, "Blå Blomst", Royal Copenhagen, 1900-talets andra hälft.
Bestående av:
12 assietter, 10/1625, diameter 17 cm
12 kaffekoppar med fat, 10/1549
1 kaffekanna med lock, 10/1517, höjd 23 cm.
1 moccakopp med fat, 10/8046
En assiett med kantnagg. Kaffekannan andrasortering. Smärre slitage.