GERTRUD LÖNEGREN, vas, stengods, Rörstrand, 1930-/40-tal.
Klotformad med uppdragen hals. Glaserad i blå och gröna toner. Höjd 22 cm
Åldersrelaterat slitage. Krackelyrer. Något mindre nagg.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.
Utropspris
2 000 SEK