SKÅP, allmoge, Fryksdalen, Värmland, daterat 1806.

Tvådelat. Ådringsmålat. Underdel med fem lådor. Överdel med skåpdörrar med bakomliggande hyllinredning, skedhylla. Bredd 112. Djup 53. Höjd 200 cm. Nyckel finns.

Konditionsrapport

Slitage. Repor. Märken. Färgbortfall. Smärre skador. Retuscher.

Möjliga transportalternativ:

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

    Avvikelser kan förekomma.

    Kontakta kundservice

    Telefontid: Mån - Fre 9-13

    Kontakta ansvarig katalogiserare

    Maria Ribeiro

    Maria Ribeiro

    maria.ribeiro@bukowskis.com

    Auktionen avslutades:
    CET

    Utropspris: 6 000 SEK

    Slutpris

    7 000
    682 EUR
    777 USD

    Budhistorik (17 bud)
    212 jan 18:567000SEK
    412 jan 18:536800SEK
    2A12 jan 18:536706SEK
    Acceptpris på 4 000 SEK uppnåddes