Tvådelat. Ådringsmålat. Underdel med fem lådor. Överdel med skåpdörrar med bakomliggande hyllinredning, skedhylla. Bredd 112. Djup 53. Höjd 200 cm. Nyckel finns.
Slitage. Repor. Märken. Färgbortfall. Smärre skador. Retuscher.