Allmoge
1113826

SKÅP, allmoge, Fryksdalen, Värmland, daterat 1806.

Tvådelat. Ådringsmålat. Underdel med fem lådor. Överdel med skåpdörrar med bakomliggande hyllinredning, skedhylla. Bredd 112. Djup 53. Höjd 200 cm. Nyckel finns.

Slitage. Repor. Märken. Färgbortfall. Smärre skador. Retuscher.

Utropspris
6 000 SEK