Består av: Ovalis, två stycken, Iittala, höjd 16-17 cm. (en med smärre nagg). Avena, höjd 16,5 cm. Crocus, höjd 15 cm (nagg). Minora, höjd 17 cm.
Smärre slitage, repor. En med nagg. En med smärre nagg.