SALTKAR OCH SOCKERTÅNG, silver, Moskva och Sankt Petersburg, Ryssland, 1840-tal.

Delvis förgylld dekor. Sockertångens längd 14 cm, vikt cirka 50 g. Saltkarets längd 9,5 cm, vikt cirka 44 g.

Smärre slitage.

Utropspris
200 EUR