Fanerat med bland annat rot. Tre lådor. beslag av mässing. Med svärtad medaljong med skuren dekor av musicerande änglar. Bredd 94. Djup 49. Höjd 122 cm.
Slitage. Repor. Märken. Fanerskador. Nyckel saknas.