PEHR GUSTAF VON HEIDEKEN, olja på duk, signerad och daterad 1819.
Landskap med vattendrag. 51 x 66 cm. Samtida ram.
Lagningar. Retuscher. Färgbortfall. Krackelyr. Ytsmuts.