Bestående av;
7 knivar, längd 22 cm,
7 gafflar, längd 18 cm,
2 gafflar, längd 19,5 cm,
2 skedar, längd 21 cm,
7 skedar, längd 18 cm,
6 gafflar, längd 14 cm,
2 smörknivar,
1 såssked.
Vikt ca 1860 gram, merparten med mongram
Åldersrelaterat slitage. Repor. Senare gravyr.