KOPP med FAT, ett par, porslin. Sévrèsliknande märke, 1800-tal.

Polykrom dekor av fåglar i blått och guld. Diameter på fat 13,5 cm.

Förgyllning med smärre färgbortfall, en med smärre nagg. Slitage.

Utropspris
4 000 SEK